תפריט ראשי
RssFacebook
טיפולים וסדנאות


צימרים בצפון למשפחות

חופשות משפחתיות הן מקור ללא מעט בדיחות של סטנדאפיסטים ופרקים מצחיקים/מביכים בסיטקומים, וגם לא מעט קיטורים של רובנו ככולנו, אבל בסופו של דבר מדובר בחוויה מהנה ומגבשת מאוד. אחת האופציות היותר מוצלחות לחופשה שכזאת היא צימרים בצפון למשפחות – שילוב מושלם בין אירוח מפנק לנופים מרחיבי נשימה.

איך לבחור נכון מתוך המבחר הרחב של צימרים בצפון למשפחות?

פרמטר אחד בבחירת צימר מתוך שלל הצימרים בצפון למשפחות הוא המיקום: מי שליבו נמשך אל השקט הפראי והמרחבים העצומים של רמת הגולן יחפש שם צימר, מי שאוהב את אזור חוף הים ימצא עצמו מן הסתם בצימר בגליל המערבי וישנם גם צימרים בכנרת, צימרים בעמק יזרעאל, צימרים באצבע הגליל וכך הלאה.
הפרמטר השני הוא גודלו של הצימר, וככל שמדובר במשפחה רחבה יותר כך חשוב יותר שסידורי הלינה יאפשרו שינה נעימה לכל הנופשים. כשלחופשה המשפחתית מצטרף תינוק, כדאי לוודא שבצימר המיועד יש לול, ואם המשפחה המורחבת יוצאת בצוותא לנופש, רצוי לבחור מקום שיאפשר גם פרטיות לכל אחד מבני המשפחה.
הפרמטר השלישי הוא האטרקציות שמציע הצימר ושקיימות בסביבתו, על מנת שאף אחד מהזאטוטים לא ישתעמם במהלך החופשה, כשבריכה תמיד מתקבלת בברכה.
הפרמטר הרביעי בעת בחירת צימר מבין המגוון הרחב של צימרים בצפון למשפחות הוא המחיר, אבל בהחלט מומלץ לא להעניק לו משקל גבוה מדי בעת הבחירה כי בסופו של דבר מה שייזכר מהחופשה הוא מידת ההנאה ולא סכום הכסף שעלתה.

צימרים בכנרת – נקודת מוצא לפעילויות מגוונות במיוחד

האופציה של צימרים בכנרת היא אחת האהובות במיוחד על משפחות, וזאת לאור המגוון הרחב, האינסופי כמעט, של אפשרויות הבילוי סביב האגם הלאומי.
מסלולי טיול בחיק הטבע? יש. שיט על הכנרת? יש. סיורים באתרים היסטוריים שונים – בין אם בעקבות ישו (למשל, טבחה שבצפון האגם, שם ביצע אבי הנצרות את נס הדגים והלחם הפורסם), בין אם בעקבות רבנים חשובים וצדיקים מפורסמים (לדוגמה, מתחם קבר הרמב”ם בטבריה ומרכז המבקרים הסמוך לו או קברו של רבי מאיר בעל הנס בדרום העיר) ובין אם באתרים הקשורים לראשית הישוב היהודי המודרני (ובפרט המושבה כנרת)? יש. פעילויות ספורט אתגרי? יש ויש, כך שאין פלא כי צימרים בצפון למשפחות השוכנים בקרבת הכנרת הם כה פופולאריים.

בגדים מגוונים, שלל צעצועים – והרבה סבלנות

כשיוצאים לנופש משפחתי בצפון הארץ מומלץ לארוז בגדים רבים עבור הילדים, שכידוע נוטים ללכלך אותם בקצב מואץ במיוחד במהלך חופשה. כדאי גם לגוון מבחינת הלבוש, שכן אפילו בשיא הקיץ הערבים בגליל ובגולן עשויים להיות קרירים ואילו בחורף צימרים בצפון למשפחות מחוממים היטב ובתוכם ניתן להסתובב בבגדים קלים.
בנוסף אל תשכחו לקחת לכל אחד מהילדים צעצועים אהובים (עם עדיפות לכאלה המתאימים לשינוע וניוד), ספרים, נגני מוזיקה, טאבלטים, משחקי קופסה, בובות אהובות וכל דבר אחר שיצמצם את תדירות השאלה “נו, אמא, מה עושים עכשיו?” (שהרי בסופו של דבר גם חופשות מושקעות ואינטנסיביות כוללות רגעים מתים) – ובכל מקרה רצוי להצטייד לקראת חופשה משפחתית גם בלא מעט סבלנות…