תפריט ראשי
RssFacebook
טיפולים וסדנאות

ימי גיבוש לחברות- טיפים מנצחים!

ימי גיבוש לחברות- טיפים מנצחים!

אקלים ארגוני הוא הדבר החשוב ביותר לחברה כולה. אין ספק שהמשאב הכי יקר לחברות הם בראש ובראשונה העובדים שלהן והקשרים הטובים בין אנשי הארגון. חברות משכילות יודעות להשקיע באווירה, במורל ובקשרים האישיים, מעבר ללשים את הפוקוס רק על ‘ביזנס’ כל הזמן. ימי גיבוש לחברות הן דרך מצוינת לתת לעובדים משהו בחזרה, וגם להשיג שלל מטרות ארגוניות. אבל מה החשיבות העמוקה יותר של יום כזה? איך מנהלים אותו נכון? ואיך מנווטים בין ים האפשרויות השונות בשוק של ימי גיבוש לחברות? אנחנו כאן כדי לעשות סדר ולצייד בכמה טיפים מנצחים. 

 

  • אושר הוא עושר- כפי שכבר נאמר, רווחת העובדים והקשרים הטובים בניהם הם המשאבים החשובים ביותר לחברה. ימי גיבוש לחברות מהווים הזדמנות לחיבור, שיתוף פעולה, גילוי, הנאה ושמחה. בנוסף לכך, ככל שהקשרים בין האנשים בארגון עמוקים יותר, כך קל יותר לפתור בעיות, להתגבר על משברים וגם לעבוד ביחד בצוות ולהפיק את המרב עבור החברה כולה.
  • חיזוק החשיבה האסטרטגית של העובדים- מעבר לרק פאן, ימי גיבוש לחברות מספקים פעמים רבות ערך מוסף המתקשר באופן עקיף לעבודה עצמה, מגרה את החשיבה של העובדים ומפתח שפה משותפת תוך צוותית על נושאים שקשורים לפעילות של החברה. למה הכוונה? למשל ימי גיבוש רבים מבוססים על הקונספט של חדרי הבריחה ותוך כדי מגרים צורות חשיבה יזמיות, פורצות דרך ושוברות תבניות בתוך הצוות, צורות עבודה כאלו שאין ספק שילוו את חברי הצוות גם הרבה אחרי שיום הגיבוש יסתיים. 
  • לבחור בחירה נכונה- אין ספק שבחירה מתוך כל ימי הגיבוש לחברות שמוצעים בשוק יכולה להיות מאתגרת מאוד. אתה יכול למצוא את עצמך שואל מאיפה בכלל מתחילים. הנה כמה נקודות למחשבה שאולי יעזרו לך- מפה את האופי של החברה שלך ובחר בכיוון כללי שמתאים לאופי ולרוח שלה, לאחר מכן חשוב על הצוות הספציפי אליו אתה מכוון. שאל את עצמך על הקשרים בין חברי הצוות ובדוק האם יש מגבלות מסוימות שיכולות להפוך פעילות מסוימות ללא רלוונטית. לאחר הסינון הראשוני, התמקד בפקטורים של זמן, מרחק וכמובן עלויות נוספות.
  • הכל כלול- עלויות נוספות הן דבר שחשוב לקחת בחשבון כאשר מתכננים ימי גיבוש לחברות. האם היום כרוך בהסעה למקום רחוק שגובה תשלום נוסף? האם כלולה גם ארוחה נפרדת? ההמלצה שלנו היא לנסות ללכת על סוג של מיקס אנד מאץ. ישנם ימי גיבוש לחברות שמגיעים היישר אל החברה ומקיימים את הפעילות במשרדים או ברחבי העיר, ישנם ימי גיבוש המתרכזים בקולינריה ולבסוף התוצרים משמשים לארוחה משותפת, ואלו רק שתי דוגמות קטנות. קיימים עוד מגוון רחב של ימי גיבוש לחברות ותוכל למצוא בשוק אין ספור פתרונות ורעיונות שיחסכו לחברה שלך זמן, כסף ומאמץ ויאפשרו ליום הגיבוש להתרכז כולו במשאב היקר- העובדים וההנאה שלהם.